Geriausi kirpėjai: šiais metais karaliauja pilka spalva

0
2077

Kokios madingiausios šukuosenos šiais metais? Kokiomis spalvomis dažyti plaukus? Ar barzdos vis dar neužleidžia pozicijų? Apie tai pasakoja grožio parodos Pelenė dalyviai, gerai žinomi meistrai.

„Mada nuolat sukasi ratu, grįžtame prie senai pamirštų dalykų“, – sako Lietuvoje gerai žinomas kirpėjas stilistas, „Alcina“ kompanijos treneris Martynas Šalkauskas. Jo darbus galima pamatyti madų pristatymuose, pasaulio kirpėjų konkursuose, jis kerpa žinomus Lietuvos žmones.

„Pelenės“ parodoje Martynas pristato šveicarų kompanijos „Tailor‘s“ vyrams skirtus produktus. Kirpėjas tikina, kad vyrų vonios kambaryje būtinai turi būti gero plaukų šampūno ir plaukų modeliavimo priemonių. „Tai gali būti vaškas, lakas, gelis, pasta, kremas, plaukų pudra, plaukų guma“, – vardija ir priduria, kad vyrams nereiktų pamiršti ne tik plaukų, bet ir barzdų, kurios vis dar lieka madingos. Barzdai ir ūsams prižiūrėti itin tinka specialus balzamas arba aliejus.

Užtat iš Latvijos atvykusiam ir savo sugebėjimus „Pelenėje“ rodžiusiam „Farouk Systems Baltic&Belarus“ kūrybos vadovui Igoriui Popovui barzdos jau nusibodę. „Manau, kad didelių, plačių barzdų jau reiktų atsisakyti, Conchitos Wurst laikas praėjo“, – sako Igoris .

Jam atrodo, kad išgyvename laiką, kai mada pradėjo lenktis žmogui. Kiekvienas ieško savito stiliaus, drąsus nešioti, ką nori, atrodyti, kaip nori. „Žmonės tampa mažiau konservatyvūs, – įsitikinęs. – Ir tai susiję su žodžio laisve. Nėra taip paprasta pasakyti, kad kažkas nemadinga, kai į vieną vietą stoja du skirtingi stiliai, skirtingi laikmečiai. Tai, kad išmokome sakyti, ką galvojame, įtakoja madą“.

Pasaulio kirpėjų varžybose teisėjaujantis ir „Mis Visata“ gražuolių plaukus tvarkęs kirpėjas tikina, kad šiais metais ypatingai madingi pilki atspalviai – grafitas, tamsus sidabras, šlapias asfaltas. Dažydami plaukus kirpėjai dažnai derina tai, kas sunkiai derinama – šaltą ir šiltą atspalvius, žalią spalvą su natūralia raudona ar tviskančia pilka.

„Džiaugiuosi, kad moterys vis dažniau prašo trumpų šukuosenų. Jas darant kirpėjui juk lengviau parodyti, ką jis gali“, – sako Igoris, parodoje sulaukęs didžiulio dėmesio.

Ne mažesnio pasisekimo sulaukė italas stilistas, natūralių produktų linijos „My Organic“ bei kirpimo priemonių kūrėjas Alberto Levore. Jis tikina, kad kirpimai šiais metais ypatingai lengvėja. Į madą ateina iškarpyti kirpčiukai ir pastelinės bei pelenų pilkumo spalvos. Plaukai dažomi lengvais potėpiais, lyg dailininko teptuku. Vyrų kirpimai vis dar klasikiniai, preciziškai tikslūs, jiems naudojamos mašinėlės, nors pamažu į madą grįžta ir ilgesnių plaukų šukuosenos.

„My Oraganic“ produktus pristatantis meistras įsitikinęs, kad žmonės vis dažniau nusisuka nuo įprastų prekės ženklų, ieško originalių, natūralių, švarių produktų.

Paklaustas apie lietuves moteris ir vyrus, Alberto šypsosi: „Vakar, po parodos atidarymo vakarėlio Vilniuje mačiau labai daug stilingų moterų. Galiu pasakyti, kad šioje srityje Lietuva žengia daug labiau į priekį nei Rytų Europos šalys. Smagu, kad skiriate tiek daug dėmesio savo išvaizdai. Na, gal šiek tiek cinkelio dar trūksta, bet viskas – ateityje“.

Nori ir tu išbandyti pilkus atspalvius? Peržvelk idėjų galeriją straipsnyje Pilki atspalviai – šio sezono hitas!

(Visited 1 291 times, 1 visits today)