Kava – ne tik gėrimas: žinomiausi grožio receptai moterims

0
1027
kava-plaukai

Kava – ypatingas gėrimas, pasižymintis sodriu skoniu, nepamirštamu aromatu ir organizmą tonizuojančiomis savybėmis. Anksčiau žiniasklaidoje vis pasigirsdavo raginimų kavą vartoti saikingai. Šiandien specialistai, nors ir pataria nepersistengti geriant vieną po kito kavos puodelius, vis dažniau ima kalbėti ir apie kavos naudingąsias savybes. Ne paslaptis, kad ir pati kava, ir po išgerto puodelio likę kavos tirščiai gali prisidėti prie grožio puoselėjimo.

Kavos tirščiai – viena žinomiausių priemonių skalbiant karą apelsino žievelės tipo odai

Vienas geriausiai žinomų receptų – tai iš kavos tirščių (su įvairiais priedais, pavyzdžiui, šlakeliu alyvuogių aliejaus) pačių pagamintas natūralus odos šveitiklis. Pastarasis dažnai dar vadinamas anticeliulitiniu šveitikliu, nes padeda kovojant su apelsino žievelę primenančiais odos nelygumais. Kartą-du per savaitę panaudojusios kavos tirščių šveitiklį, damos ima pastebėti, kad oda tapo stangresnė, elastingesnė, nebe tokia suglebusi. Visa tai dėl kofeino, kurio galima aptikti ir į anticeliulitinių, riebalus skaidančių kosmetikos priemonių sudėtyje. Apskritai kavai priskiriami ir kiti nuopelnai – ji skatina regeneracinius procesus, stabdo organizmo senėjimą, saugo nuo žalingų saulės spindulių, uždegimų.

Apie daugiau kavos tirščių panaudojimo būdų galima sužinoti šiame straipsnyje: „Kam panaudoti kavos tirščius?

Vertos dėmesio plaukų kaukės

Verta dėmesio liaudiška priemonių plaukų puoselėjimui – taipogi kava. Kava – ir vienas iš efektyvių gėrimų, užkertančių kelią plaukų slinkimui. Plaukų kaukėms gaminti tiks kava, kurios sudėtyje nėra priemaišų. Netiks ir pati prasčiausia kava. Tiesa, primename, kad kava gali plaukus kiek patamsinti, tad norinčioms išsaugoti skaisčius plaukų tonus patariame rinktis kitas natūralias plaukų priežiūros priemones.

Maitinamoji kavos kaukė

Kaukei reikės:

  • 2 a. š. kavos;
  • 2 v. š. karšto vandens;
  • 2-3 a. š. degtinės/konjako;
  • 0,5 a. š. ricinų aliejaus.

Sumaišius visus ingredientus (kavą reikėtų užplikyti karštu vandeniu) gauta mase reikia ištrinti plaukus ir kaukę laikyti bent 10 min. Po to kaukės likučius kruopščiai išplaukite įprastu šampūnu.

Kaukė, tinkanti visų tipų plaukams

  • 1-2 v. š. medaus;
  • 1-2 v. š. sutrintų svogūnų arba svogūnų sulčių;
  • šlakelio varnalėšų aliejaus;

Iš ingredientų sumaišyta košele reikėtų įtrinti galvos odą ir taip pabūti ne trumpiau nei pusvalandį. Po to plaukus išplaukite kaip įprasta.

Kaukių efektas bus geresnis, jei galvą apsuksite maišeliu ir apsigobsite rankšluosčiu.

(Visited 742 times, 1 visits today)