Vestuvių fotografo pasirinkimas: į ką atkreipti dėmesį ir ko tikėtis?

0
902

Vestuvių fotografo pasirinkimas – neišsemiama tema. Vestuvių fotografų šiuo metu begalės, Lietuvoje registruotų fotografų yra per 4000, iš jų didelė dalis dirba tik su vestuvėmis. O kur dar neregistruoti fotografai, dirbantys nelegaliai ir nepatenkantys į jokias statistikas? Taigi, pradėjus rinktis fotografą savo vestuvėms, reikia nuo kažko pradėti filtruoti pasirinkimus. Tad pateiksime keletą praktiškų patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis fotografą.

Vertinkite tik tikrus atsiliepimus.

Interneto forumuose galima paskaityti visko – ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų. Jie gali būti teisingi, o galbūt teigiami prirašyti pačio fotografo ir jo draugų, o neigiami rašyti konkurentų. To nežinosi. Neieškokite objektyvių atsiliepimų vietose kur galima komentuoti anonimiškai ar prisidengus slapyvardžiu, tai neleis susidaryti pagrįstos nuomonės.

Žinokite už ką mokate.

Paklausti fotografo kainos ir išgirdus didesnę sumą nei tikėjotės iškarto atmesti variantą, nėra gera pradžia. Vestuvių fotografas kaina nustato pagal įvairius parametrus: ar bus bandomoji fotosesija ar ne, kiek valandų trunka vestuvių dienos fotosesija, kiek nuotraukų atiduodama jaunavedžiams, ar kuriamas fotofilmas, ar kuriamas fotoalbumas ir pan. Daugelis fotografų netgi turi susidėlioję paslaugų paketus, tai suteikia galimybę patogiai apibrėžti kokios paslaugos teikiamos ir kokia vestuvių fotografo kaina konkrečiu pasirinkimu.

Peržiūrėkite vestuvių albumą, ne tik pavyzdines nuotraukas.

Vestuvių fotografas porai atiduoda apie 300 fotografijų. Tuo tarpu po tinklalapyje ar Facebook profilyje iš tų vestuvių parodomos tik kelios, dažnai iki 10 fotografijų. Žinoma, rodomos tik gražiausios, profesionaliausios fotografijos. Todėl renkantis fotografą itin svarbu pamatyti kaip atrodo visas albumas su visomis, net ir nekokiomis nuotraukomis. O tokių bus. Visada būna, ypač fotografuojant svečius, ypač šventėje, kur visi linksmi, o šviesa silpna. Todėl kartais teisingai teigiama, jog vertinti reikia ne pagal geriausias, o pagal blogiausias fotografijas.

Rinkitės pagal fotografo stilių.

Kiekvienas fotografas turi savitą fotografavimo stilių, braižą. Todėl renkantis fotografą, reikia remtis ne kažkieno ištartu „jis geras“, o įvertinus ar patinka fotografo stilius. Jei nepatinka ir bandysite fotografą įtikinti fotografuoti kitaip, kurti siužetą, kuris nėra jam įprastas – galutinis rezultatas nedžiugins nei jūsų , nei fotografo.

(Visited 244 times, 1 visits today)